Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Czarzasty: Popieram powstanie komisji ds. VAT

dodano 2017-09-19 09:50 w kategorii: Informacje

- Komisje śledcze zwykle są takim forum gryzienia się buldogów politycznych, sam zresztą takim buldogiem swego czasu byłem, tak więc dobrze to pamiętam – stwierdził Włodzimierz Czarzasty odpowiadając na pytanie o zasadność powstania komisji ds. VAT.
 
Przewodniczący SLD w programie „Minęła 20” zadeklarował, iż „popiera powstanie komisji ds. wyłudzeń VAT”, ponieważ dane przedstawione przez jedną z czterech największych firm konsultingowych, a dotyczące niepłacenia podatku VAT w Polsce, są zatrważające.  - W roku 2007 luka vatowska wynosiła 7 mld, a w 2015 już 50,4 mld zł. Łącznie daje kwotę 262 mld na przestrzeni 2008 – 2015 - cytował raport Czarzasty. - Są to przerażające kwoty i bez względu na to jakie jest podejście państwa, czy bardziej liberalne, czy mniej liberalne, to w ramach tych kwot masę było złodziejstwa – podkreślił.  
 
- W 2008 r. roku uchwalono ustawę zmniejszającą sankcję za przestępstwa vatowskie i za tą ustawą głosowała pani Beata Szydło – przypomniał lider Sojuszu - W kwestii VAT należy po prostu eliminować proste złodziejstwo – dodał. 
 
Oglądaj cały program "Minęła Dwudziesta" z udziałem Włodzimierza Czarzastego, kliknij tu


Komentarze

Wydarzenia

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.